Üllői úti könyvesboltunk 2025. január 18-án nyitva tart 11 és 13 óra között.
A 20. század egyik legnagyobb hatású teológusának, a börtönbüntetését követően 1945-ben Hitler személyes parancsára kivégzett Dietrich Bonhoeffernek a szellemi hagyatékát mutatja be Wolfgang Huber német evangélikus teológus, korábbi püspök ebben a teológiai portréban.
Wolfgang Huber (1942) német evangélikus teológus, Berlin korábbi püspöke és a Németországi Protestáns Egyház (EKD) vezetője 2009-es nyugdíjba vonulásáig. A Heidelbergi, a Marburgi és a dél-afrikai Stellenbosch Egyetem korábbi etikaprofesszora. Felelősségetikájának kidolgozásában jelentős hatással volt rá Dietrich Bonhoeffer munkássága.
A Csizmadia Csaba fordításában megjelenő kötet a mártírsorsú lelkész teológiai életművének a teljes szakirodalomra kiterjedő, rendszerezett elemzését nyújtja. Huber nagyívű áttekintése ráébreszti az olvasót: személyes egzisztenciális körülményei nyomán Bonhoeffer olyan páratlan szellemi gyümölcsökkel gazdagította a teológiatörténetet, amelyek ma is következetes elköteleződésre és cselekvésre ösztönzik a hit útján járókat.
Wolfgang Huber Bonhoefferről festett teológiai portréja átfogó betekintést enged a teológus gondolásának forrásaiba, belső összefüggéseibe, de segítséget ad abban is, hogy gondolatait a mai társadalmi és egyházi kontextus figyelembevételével jól használjuk fel. Bonhoeffer teológiájának abszolutizálásával szemben azonban fontos hangsúlyoznunk, hogy életműve nem saját gondolatainak konzerválására, hanem a teológiai problémáknak a jelenben való feldolgozására szólít fel. Ilyen értelemben mondhatjuk, hogy a Wolfgang Huber által körvonalazott teológiai portré valójában egy zsenialitást aligha nélkülöző pillanatkép elkészültének műhelytitkait tárja fel számunkra.