Nyomtatott lapszám
Megértéssel
Az e számunk címlapfotóján látható Steigervald Krisztián hazánkban jelenleg talán a legismertebb alakja a generációk közötti hídépítésnek. A közgazdászból lett kutató egyebek mellett a feladat- és az élményorientált nevelés közti különbségről, a digitális függőség elleni küzdelemről és a szülői minta fontosságáról beszélt lapunknak.
A Küldetés rovatban erre rímelve Szlaukó-Bobál Orsolya, az Északi Evangélikus Egyházkerület missziói lelkésze az egyház és a Z generáció kapcsolatáról, illetve a digitális korban felnőtt fiatalok megszólításáról ír. A Luther Kiadó új, Vállalom – Hívás a nem lelkészi szolgálatokra című kötetét ajánlva Hajduch-Szmola Patrik a gyermekek „de miért?” kérdéssorairól és az ezekre adott válaszainkról szól. Mint fogalmaz: „Ahol a kérdezésnek nincs kultúrája, ott egy idő után semmilyen kultúra nem lesz. Csak az üres kérdés: »Miért?! Miért nincs itt senki a gyülekezetben?!«”
Interjúban mutatjuk be Hafner Zoltán József Attila-díjas irodalomtörténészt, az Evangélikus Országos Gyűjtemény legújabb munkatársát, és visszatekintő beszélgetésre kértük a nyugdíjba vonuló Laborczi Géza nyíregyházi lelkészt.
Jó néhány friss nézni- és olvasnivalót ajánlunk e lapszámunkban: egy zseniális magyar animációs dokumentumfilmet, amely a rendszerváltás időszakának emlékezetes vonatjegy-hamisítási akcióját idézi fel; Barbara Brown Taylor új szemléletű, gördülékeny stílusú, felszabadító igehirdetéseinek gyűjteményét, illetve Joób Máté kötetét, amely arra keresi a választ, hogy az egykor ügynöknek beszervezett egyházi személyek utódai miként küzdenek meg a múlt váratlan örökségével.
Végül Cantate vasárnapjára készült magazinszámunkból egyházzenei rovatunk írását ajánlom, amely az énekeskönyv-megújítás folyamatának állásáról ad áttekintést.