Nyomtatott lapszám
Megajándékozva
Címlapinterjúnkban Regős László Pál sportriporter fogalmaz úgy, hogy Halász Bence olimpikon megajándékozta őt a párizsi olimpián az ezüstérem megszerzésének közvetítésével. És megajándékozottságot élt át dr. Gilly Réka aneszteziológus is, aki a koronavírus-járvány idején súlyos döntéseket kényszerült hozni. A budavári gyülekezet tagja az idei Szélrózsa evangélikus ifjúsági találkozón tartott előadást arról, miként élte meg a covidos időszakot. Őszintén vallott arról is, miként fogyott el ebben az időszakban a hite, és fordult el Istentől, majd azt is feltárta, utóbb miként döbbent rá arra, mi mindenért lehet hálás, és hogyan kapta vissza a hit ajándékát. Interjúnkban – túlzás nélkül állíthatom – megrázó őszinteséggel beszél az élet végi döntéseknél az orvosokra nehezedő felelősségről is.
Akár ajándékként is megélhetjük, hogy hazánkban több csodálatos múzeum közül választhatunk, akár az őszi kirándulások alkalmával is. Az Evangélikus Országos Múzeum kiállításaira rendszeresen fel szoktuk hívni olvasóink figyelmét; ez alkalommal hazánk leggazdagabb egyházi gyűjteményét ajánljuk figyelmükbe. Az esztergomi Keresztény Múzeum által őrzött kincsek – példázva művészet és hit dialógusát – évszázadok teológiai üzeneteit hordozzák, amelyek mélyebben megérinthetik a látogatókat, mint első pillantásra gondolnánk.
Végezetül hadd hívjam fel a figyelmet Népszerű teológia rovatunk írására, melyben ez alkalommal egy örökzöld kérdésre keressük a választ: az ember milyen módon befolyásolhatja, „irányíthatja” imáival a Teremtőt? A válaszadáshoz a cikk szerzője az Ószövetség három beszélgetésmodelljét hívja segítségül, és összegezve arra biztat, hogy nyílt és őszinte kommunikációt folytassunk Istennel az élet sűrűjében és kihívásai közepette.