Üllői úti könyvesboltunk 2025. január 18-án nyitva tart 11 és 13 óra között.
Nyomtatott lapszám
Új kezdetek
Nemcsak egyházi körökben, hanem egész Magyarországon is fogalom az idén százhúsz éve épült Fasori Gimnázium. Ez az az intézmény, amelyről mindenki tudja, hogy Nobel-díjasokat, elkötelezett művészeket adott a világnak. A vezetők, a tantestület szellemiségéről elmondható, hogy az örökséget alapul véve formálják a közösséget, és egyengetik a diákok természettudományos vagy épp humán irányba kanyarodó jövőjét. Talán nem túlzás eljátszani a gondolattal, hogy a címlapon látható két fiatal esetleg egyszer Wigner Jenő vagy Neumann János nyomdokaiba lép.
Életkörülményei miatt egyetlen gyermek sem szakítható el a szüleitől, azonban vannak olyan helyzetek, amikor elkerülhetetlen ez a lépés. Ma hazánkban nagyságrendileg százezer gyermek van veszélyeztetett helyzetben, és legalább egyötödüket átmenetileg vagy tartósan nevelésbe kellett venniük a szakembereknek – tudjuk meg Roszík Ágnestől, egyházunk gyermekvédelmi munkacsoportjának vezetőjétől, akitől egyházunk nevelőszülői hálózatáról, a nevelőotthonokban elkövetett visszaélések megelőzéséről és a minden felnőttet érintő felelősségről is beszélgettünk.
„Egy új tanév, munkaév kezdetén különösen is szükségünk van Jézus gyógyító ujjának érintésére – amely, aki nem más, mint maga a Szentlélek –, valamint újjáteremtő igéjére.” Erre már Népszerű teológia rovatunkban emlékeztet Gáncs Péter. A nyugalmazott püspök az írásában a mennyei dolgokat látó szemekre és halló fülekre hívja fel a figyelmet. Általa most magazinunkban egy képzeletbeli tudósításszerű képet kaphatunk arról is, kit hogyan szólított meg az Úr, látó szemet, halló fület ígérve nekik. Zárásként püspök úr szavait idézem: „Effata! Kérjük bátor bizalommal a megnyíló szemek, fülek, ajkak és szívek ajándékát az új tanévben, munkaévben is!”