Nyomtatott lapszám
Böjtben járunk, ezért a sok külső zaj és vihar közepette e lapszámunk a befelé figyelésben szeretne segíteni olvasóinknak.
Népszerű teológia rovatunk mostani cikkében böjti útravalót adunk közre Takácsné Kovácsházi Zelma tollából. „Milyen utazáson vett részt a pusztában negyven napig gyalogló Illés próféta? Mit tett az utazása végén? Hogyan lehet számunkra minta az ő alakja a böjti időszakban?” – sorakoznak a kérdések, amelyekre választ is kapunk az írásból.
A napjait elborító teendők, a megfelelési kényszer, a rossz érzések negatív spiráljában küzdő embernek szüksége van a lecsendesedésre – erre hívja fel a figyelmet jegyzetében Stifner-Kőháti Dorottya. Mint írja: „A Zsoltárok könyve mintha csak korunk emberének adna szelíd figyelmeztetést, útbaigazítást: »Légy csendben, és várj az Úrra!« (37,7) »Csak Istennél csendesül el lelkem, tőle kapok segítséget/reménységet.« (62,2 és 62,6)”
Barbara Brown Taylor amerikai teológus korunk egyik legjelentősebb igehirdetője, aki prédikációiban arra hívja az olvasót, hogy térjen le a kitaposott ösvényről, és lépjen annak a lábnyomába, aki maga is elhagyta a járt utat a járatlanért, és aki biztosan hazavezeti. Magyarul először a Luther Kiadó gondozásában megjelenő kötetéből egy böjti írás részletét adjuk most közre.
„A Szentírás »tortája« friss a 21. században is. »Fogyasztásra«, magyarázatra, értelmezésre alkalmas. A kérdés az, hogy megvan-e hozzá a kellő és egészséges szellemi étvágyunk” – mutat rá cikkében Bácskai Károly egyetemi docens. Akár az erre való reflexióként is olvashatjuk Czöndör István csővári lelkész személyes hangvételű írását arról, mit jelent számára a Szentírás.
Áldott csendeket, egyúttal bibliaolvasós időket kívánok mindnyájunknak az előttünk álló hetekben!