Dietrich Bonhoeffer fogságban írt levelei
A hitleri Németországban kivégzett tudós teológus, Dietrich Bonhoeffer fogságban írt levelei és feljegyzései 1951-ben jelentek meg először német nyelven. Azóta több mint tizenöt nyelvre fordították le az immár klasszikussá vált könyvet, amely a személyes levelezésen túl súlyos és máig is ható filozófiai, etikai, teológiai gondolatokat tartalmaz. A levelekből, elmélkedésekből és versekből egy mélyen hívő, életvidám, őszinte, a nyomorúságban is másokkal törődő ember alakja bontakozik ki előttünk, akinek a gondolatai már a könyv legelején megszólítanak és párbeszédre késztetnek.
„Ki állja meg hát a helyét? Csak az, akinek nem a maga okossága, elvei, lelkiismerete, szabadsága, erényessége jelenti minden dolgok legvégső mértékét, hanem mindezeket kész feláldozni, amikor hitben és egyedül Istenhez való hűségben engedelmes és felelős cselekvésre van hivatva; a felelős ember, akinek élete semmi más nem akar lenni, mint felelet és válasz Isten kérdésére és hivatására. Hol vannak az ilyen felelősök?"
Bonhoeffer az életével adta meg a választ.
"A hitleri Németországban kivégzett tudós teológus, Dietrich Bonhoeffer fogságban írt levelei és feljegyzései eddig több mint tizenöt nyelven láttak napvilágot. Súlyos és máig is ható filozófiai, etikai, teológiai kérdéseket tartalmazó írásaiból egy mélyen hívő és gondolkodó, másokkal törődő, rendkívül rokonszenves ember alakja és tragikus sorsa bontakozik ki előttünk." - A Milyen könyvet olvassak? blog ajánlója.