Bonhoeffer legolvasottabb műve új kiadásban
Az olcsó kegyelem leértékelt árú kegyelmet jelent – kezdi fejtegetéseit a szikrázó tehetségű evangélikus teológus. Könyve abból a tudatos keresésből született, amelynek határozott célja az egyház és a kereszténység megújítása. Mit követelt Jézus valójában a tanítványaitól? Hogyan kell tanítványi életet folytatni „– bármely korban?”
Az 1937-ben megjelent kötet Bonhoeffer legolvasottabb műve. Klasszikus tanulmány arról, mit jelent Krisztust követni a modern világban, egy gonosz kormányzat uralma alatt. „Krisztus minden hívása a halálba vezet” – emlékeztet Bonhoeffer. Saját élete 1945. április 9-én vértanúsággal végződött.
Az életmű központi darabja most új kiadásban.
Nyolc hónapja tart a háború a közvetlen szomszédunkban. Ebben a nehezen felfogható, még nem tudni pontosan, hogy az egész világra nézve milyen következményekkel járó súlyos helyzetben különösen is indokolt Dietrich Bonhoefferhez fordulnunk. A hetvenhét éve mártírhalált halt német teológus-lelkész életútja, egész munkássága, tapasztalatai gondolkodásra késztethetnek bennünket mértéktartásról, hitelességről, bizalomról, hűségről, példamutatásról.
Hogyan van jelen Isten a háborúban? Mit jelent Jézust követni egy elnyomó diktatúrában? – történész- és teológusszemmel is közelítettünk Dietrich Bonhoeffer Követés című alapművéhez a könyv újrakiadása kapcsán. Csepregi András teológus-lelkészt és Kertész Botond egyháztörténészt Laborczi Dóra újságíró, teológus kérdezte a 27. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon.