Mennyei ének
Házasság, hit és anyaság – vajon hogyan küzd meg Vilja a rá nehezedő elvárásokkal, miután teste és lelke csatatérré válik? Ismerd meg a történetét!
A regény egy házaspár történetét meséli el, akik a skandináv országokban napjainkban is jelentős tagságot számláló konzervatív vallási közösséghez, a laestadiánusokhoz tartoznak. A közösség által vallott puritán értékek, illetve a gyerekvállalás mindenek feletti jelentősége a családot a krízis szélére sodorja. Ez a sokszólamú regény az anya, az apa és a gyerekek szemszögéből is megmutatja azt a küzdelmet, amit a hitükért, a közösséghez tartozásukért és a személyes autonómiájukért egyaránt meg kell vívniuk.
A fordítóról: Balicza Klára (1977) finn és angol nyelven dolgozó fordító és tolmács.
Az íróról: Pauliina Rauhala (1977) a finnországi Ouluban él. Első regénye, a Mennyei ének 2013-as megjelenése után hazájában elnyerte Az Év Keresztény Könyve díjat, a Finn Könyvkereskedők Egyesületének elismerését, valamint a finn könyves bloggerek által adományozott díjat is. A kötet sikere tette lehetővé, hogy tanári állását elhagyva teljes idejét az írásnak szentelje. Második regénye, a Synninkantajat (Vétekhordozók, 2018) a neves Finlandia-díj jelöltjei közé is bekerült.
Rauhala 2014-ben a budapesti könyvfesztivál vendége volt mint elsőkötetes szerző. A regény a Gummerus kiadó valaha volt legsikeresebb kiadványa, amely már több mint 80 ezer példányban kelt el Finnországban. A dán és lett kiadás után most magyarul is megjelenik a Luther Kiadó gondozásában.