Tanárnői történetek a kihúzható kisegyestől a szelektív szendvicsig
A Budapest-Fasori Evangélikus Gimnázium mindennapjai elevenednek meg Ittzés Szilvia jó humorral, hibátlan stílus- és arányérzékkel megírt kötetének történeteiben. Vallomás hitről, a tanári pályáról, gyermeklélekről, huncut diákcsínyekről és lelki mélységeket érintő emberi találkozásokról.
Tanárnő, kérem, ugye nem írunk ma? És ugye ki tetszik húzni azt a kisegyest, és tanárnő, nem én voltam! És tanárnő, minek jön az osztályba új gyerek, vagyunk már elegen! De tanárnő, ezt meg minek megtanulni? És amúgy ehetek, mert nagyon éhes vagyok?! – záporoznak kimondva vagy gondolatban a kérdések.
Az iskolai élet legfontosabb kérdései, ezt tudjuk jól, amelyekre a nagy sikerű Anyu, figyelsz? című kötet Anyuja immáron tanárnőként keresi a válaszokat. Diákjait és magát a jó Istenre bízva, gyakran botladozva, de a tanterem billegő hangulatát szem előtt tartva lépked előre a tanárnőség rögös, mégis örömteli útján. Együtt jár az úton a kis tízévesekkel és a nagyra nőtt végzősökkel, és miközben egyre csak adja fel nekik a leckét és próbálja be is hajtani azt, észrevesszük, hogy tanárnő, diákok és mi, olvasók is talán valóban tanulunk is valamit. Emberségről, szeretetről, megértésről, irgalomról…
A Tanárnő, kérem! című kötetet a Fasori Evangélikus Gimnáziumban a tanárnő, az igazgatóhelyettes dr. Érfalvy Lívia, egy volt és egy mostani tanár kolléga, Kuklis Éva és dr. Kodácsy-Simon Eszter, valamint a Szent Gellért Kiadó képviseletében Nagy Alexandra mutatta be.