Üllői úti könyvesboltunk 2025. január 18-án nyitva tart 11 és 13 óra között.
Körkép a világ evangélikusságáról 1.
Lelkészi szolgálatom része az ökumenikus kapcsolattartás, beleértve más keresztény közösségek meglátogatását. Mindezt nem protokolláris szolgálatnak, még kevésbé vallási turizmusnak fogtam fel. Idővel egyre határozottabban fogalmazódott meg bennem a gondolat, hogy a különböző kontinenseken és eltérő élethelyzetben élő testvéreim iránti felelősség kell hogy vezéreljen. Segítségemre volt ebben a bibliai ige. Az ősatyák történetében Jákób ezt mondja egyik fiának, Józsefnek: „Menj, és nézd meg, hogy jól vannak-e testvéreid és a nyáj!” Az idős Jákób ezt kéri még fiától: „Azután számolj be nekem.” Mindig is kötelességemnek tartottam a küldő egyházam és a szélesebb közvélemény tájékoztatását oly módon, hogy a tényeket lehetőleg olvasmányosan mutassam be.
A legtöbb utat a környező országokban – nem utolsósorban a kárpát-medencei magyar közösségek meglátogatása jegyében – tettem, így a három részesre tervezett sorozatnak ez az első kötete a kelet-közép-európai régióról szól. Az első blokkba a Lutheránus Világszövetség 1984-es budapesti nagygyűlésével kapcsolatos írásokat gyűjtöttük, majd következnek a határon túli magyarok között tett látogatásokról szóló beszámolók. Számomra ők minősített módon jelentik a „testvéreim és a nyáj” valóságát. Ezt követően egyre nagyobb távolságokat bejárva Közép-Európából egészen a Baltikumban és Oroszországban élő evangélikusokig igyekszem az olvasót elkísérni. A következő két kötetben a Lutheránus Világszövetség többi hat régiójában élő testvéreket és az ottani nyájat szeretném bemutatni. A világ evangélikusságát összefogó szervezet logója, amely a borítón is szerepel, erre a közösségre emlékeztet.
Kelet-Közép-Európa evangélikus közösségeit mutatja be Fabiny Tamásnak, a Magyarországi Evangélikus Egyház (MEE) elnök-püspökének könyve, amelyről 2018. december 12-én, szerda este tartottak beszélgetést Budapesten.